Atatürk’ün Çağdaş Toplum ve Din Anlayışı
Atatürk’ün Çağdaş Toplum ve Din Anlayışı

Atatürk’ün Çağdaş Toplum ve Din Anlayışı (8690100636678)

0,00
Fiyat : ₺60,00

Şerafettin Dönmez 1957 yılında Tokat’da doğdu. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde askeri öğrenci olarak yüksek öğrenimini tamamlayıp 1980 yılında teğmen rütbesiyle Kuleli Askeri Lisesine öğretmen atandı.1987’de Yüksek Lisans eğitimi için Kahire Üniversitesi’ne gönderildi. Dönüşte askeri okullardaki öğretmenliğini sürdürürken bir taraftan da Marmara Üniversitesi’nde doktora çalışması yaptı. Halen orduda yarbay rütbesiyle görev yapmakta olan Dönmez, doktora çalışmasının da çerçevesini oluşturan ‘Atatürk’ün Çağdaş Toplum ve Din Anlayışı’ adlı, elimizdeki kitabı hazırladı. Kitap, toplumsal değerlerimiz bakımından Atatürk ilkelerinin objektif, bilimsel bir değerlendirmesini amaçlamaktadır. Ayrıca eserde, son günlerde odak kavram haline gelmiş bulunan ‘laiklik’ ilkesinin de bu doğrultuda yorumu sunuluyor.
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 247
En / Boy : 16,5 / 22
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .1998

Benzer Ürünler
 • Sean Mcmeekin bu dikkat çekici çalışmasında tarihçilerin bugüne kadar yeterince üzerinde durmadıkları bir olguyu, Çarlık Rusya'nın emperyalıst emellerinin Birinci Dünya Savaşı'nın kökenlerindeki rolünü Türk, Fransız, Alman, Avusturya, İngiliz ve bugüne kadar ihmal edilen Rus arşiv belgelerine dayanarak cesurca yeniden yorumluyor. İngiltere ve Fransa'nın Alman tehdidini dengelediği 1914 savaşı Rusya'nın hedeflerine ulaşması için uygun bir andı: Osmanlı İmparatorluğu'nu parçalamak, İstanbul ve Boğazlar'ı ele geçirmek. McMeekin'e göre Birinci Dünya Savaşı'nın ana sorunu Ortadoğu'yu kontrol etmekti. Bu anlamda 1914 savaşı Osmanlı mirası üzerine bir savaş olarak nitelenebilir. "Birinci Dünya Savaşı'ndan bu yana yaklaşık bir yüzyıl geçmesine karşın, Osmanlı İmparatorluğu'nun eski toprakları hala için için yanıyor. Şiiler ve Sünniler, Araplar ve Yahudiler ve diğer bölgesel hasımlar Osmanlı mirasının son kırıntıları için kavgayı sürüdürüyorlar."


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 310
  En / Boy : 16,5 / 24
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : 2.2013
  ₺103,95
 • Türkiye devrimci gençlik hareketinin, 1960’ların sonlarına doğru kampuslarda başlayıp dağlara uzanan mücadele sürecinin en önemi halkalarından birisi; Türkiyeli devrimcilerin, Filistin halkının ulusal kurtuluş savaşıyla kurduğu ilişkilerdir.Bu kitap, 1968-1978 arasında Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan gibi THKO önderleri başta olmak üzere Türkiyeli devrimcilerin, Filistinli direniş örgütleriyle kurduğu ilişkilere odaklanıyor... Gerilla eğitimi almak için Filistin kamplarına giden genç devrimcilerin yaşadıkları, belgeler ve tanıklıklarla okura aktarılıyor.
  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 169
  En / Boy : 13.5 / 19.5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 3.2011
  ₺61,50
 • Hitler'in hayalindeki imparatorluk projesi Avrupa'nın tarihteki en iddialı, en zalim, en kapsamlı yeniden şekillendirme girişimiydi. Hitler Avrupa'da bir Nazi Yeni Düzen'i kurmak üzere yola çıkmıştı: Almanya'yı Avrupa kıtasının hakimine dönüştürmek ve yönetmek. Ancak 20. yüzyıl Avrupa tarihinin en önemli tarihçilerinden Mazower'in çığır açıcı kitabının ortaya koyduğu gibi, bu imparatorluk bir hayal üzerine inşa edilmişti.

  "İbret alınacak bir berraklıkla ve acı bir mizahla yazılmış, 20. yüzyıl Avrupa'sının en iyi tarihçisi olarak yazarın prestijini artıran bir kitap."
  -Jonathan Keates, The Times Literary Supplement, Yılın Kitabı-

  "... Nazi imparatorluğunun hızlı yükselişi ve şiddet dolu yok oluşu üzerine, okuyabileceğiniz en iyi araştırma..."
  -James J. Sheehan, The New York Times-

  "... Dehşet salan Üçüncü Reich'la ciddi olarak ilgilenen herkes için gerekli."
  -Justin Cartwright, Spectator-

  "Çarpıcı bir araştırma ... çığır açıcı."
  -Dominic Sandbrook, Daily Telegraph, Yılın Kitabı-

  "Fevkâlade ... etkileyici ... önemli bir kitap."
  -Adam Tooze, Sunday Telegraph-

  "Hayranlık uyandıran bir çalışma."
  -David Cesarani, Independent-

  "Birinci sınıf bir çalışma."
  -Richard Overy, Literary Review-

  "Mükemmel bir kitap ... olağanüstü."
  -Prof. Dr. Norman Stone-


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 892
  En / Boy : 13.5 / 21
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 10.2020
  ₺184,50
 • Uzun yıllar devletin en üst kademesinde Özel Kalem Müdürlüğü yapan Hasan Rıza Soyak, anılarını Atatürk’ten Hatıralar adlı kitapta topladı. Kitap; Atatürk’ün günlük yaşamına dair gün ışığına çıkmamış pek çok ayrıntıyı, ayrıca Cumhuriyet’in ilanı, İzmir Suikasti, Hatay Meselesi gibi pek çok konuda ayrıntılı bilgileri içeriyor. Atatürk hakkında bugüne kadar yapılmış pek çok araştırmada kaynak olarak kullanılabilecek bu değerli kitap, birinci elden tanıklıklarla bir döneme ışık tutuyor.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 776
  En / Boy : 13,5 / 20
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 4.2019
  ₺123,20
 • Önde gelen Bizans tarihçilerinden Timothy E. Gregory, kapsamlı araştırması Bizans Tarihi'nde coğrafi ve kültürel mirasçısı olduğumuz Bizans İmparatorluğu'nun tarih içindeki serüvenine ışık tutuyor. Bizans İmparatorluğu'nu Constantinus döneminden (MS 306) Konstantinopolis'in 1453'teki düşüşüne dek izleyen çalışma, geleneksel siyasi anlatımı çarpıcı kültürel öğelerden kesitlerle harmanlamayı başarıyor. Heretiklerden manastır hayatına, saraylı kadınlardan travesti rahibelere, imparatorlardan sıradan Bizanslıların yaşantısına, Bizans kültürünün zenginliğini ortaya koyuyor ve Bizans'a dair kalıplaşmış fikirleri yerinden ediyor.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 360
  En / Boy : 13,5 / 20
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 3.2020
  ₺130,90
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı