Arm Cubemx Başlangıç Mikrokontrolör (9786052963203)

İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺40,00
İndirimli : ₺30,00
Tahmini Teslim Süresi : 10 Gün
₺5,00 'den başlayan taksitlerle

ARM Temel Mimarisi - CubeMX - Keil Derleyicisi - GPIO - Timer - NVIC ADC

Bu kitapta yararlanılan kaynakların herkesin ulaşabileceği, herkesin kullanımına açık kaynaklar olmasına dikkat edilmiştir.

Tüm alıştırmalar tek tek tasarlanmış, çalıştırılmış, denenmiş ve hiçbir kaynaktan birebir alınmamıştır. Tüm şekiller tek tek özenle çizilmiş veya program çıktısı olarak konulmuştur.
Bu kitapta çok fazla detaya girilerek kullanıcının ayrıntılar içerisinde boğulmaması amaçlanmıştır. Bu nedenle fazla detaya girmeden, alıştırmalarla pekiştirerek kolay öğrenilmesi amaçlanmıştır. Her bir alıştırma en baştan sonuna kadar tek tek detaylandırılarak anlatılmıştır. Böylece istenilen uygulamanın çalıştırılmasının kolaylaştırılması amaçlanmıştır. Ayrıca bordun çalışma çıktısı resimleri de eklenerek program sonuçlarının incelenmesi ve anlamanın kolaylaştırılması amaçlanmıştır. En önemlisi, kullanılan tüm kodların tek tek veya bloklar halinde açıklanmasına özen gösterilmiştir. ARM mimarisi dünyada en çok kullanılan ve en yaygın mikroişlemci/mikrokontrolör mimarisidir. Bu ARM programlama kartlarıyla yapılabilecek uygulamalar diğer mikroişlemci ve kartlara nazaran çok daha hesaplı, çok daha fazla fonksiyonlu ve çok daha yaygın kullanım alanına sahiptir. Dünyada bu piyasayı elinde bulundurmaktadır. Bilgisayarlar, cep telefonları, endüstriyel uygulamalar, güvenlik sistemleri ve daha birçok sektörde kullanılmaktadır. Kullanım alanları kitap içerisinde daha detaylı olarak anlatılmaktadır.

Yazılım kısmına bakacak olursak CubeMX yazılımı o kadar kolaylaştırmıştır ki kullanıcıya sadece yapmak istediği işin kodlarını yazmak kalıyor. Diğer tüm kütüphane dosyaları, program blokları, frekans ayarları çok kolay bir şekilde Keil arayüzüne hazır olarak aktarılıyor.
Bu kitabı bana manevi desteğini hiçbir zaman esirgemeyen anneme ithaf ediyorum. Faydalı olması dileğiyle saygılarımla.

1978 yılında Adana’da doğdu. 2004 yılında Fırat Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirdi. İlk iş deneyimini trafo fabrikasında yaptı. Uzun süre gömülü sistemler mikrokontrolörler ve mikroişlemciler üzerine çalıştı. Daha sonra mobil uydu haberleşmesi, baz istasyonu kurulumu ve klimatik test kabinleri üzerine çalıştı. Halen proje denetçi mühendisi olarak çalışmaya devam etmektedir. Henüz evlenmedi ve çocuğu yok.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 211
En / Boy : 16 / 23
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2017