Birkaç kitaplık ötede üç Nazi oturmuş gelecek yılların üzerinde zarlarını atıyor, hangi kâbusu yazacaklarını seçiyorlardı.

Birkaç kitaplık ötede ben, bir Nazi çocuğu Alman, iki Yahudi’nin elini tutmuş düşünüyordum.

Bu kâbusun ne zaman biteceğini.

Oysa daha başlamamıştı bile!

Rachel Schnabel’in Yarım Kalmış Öyküsü, bir asır sonra bugün bile sızısı hiç dinmemiş bir yaranın, insanlık tarihinin en büyük utancı olan Nazi vahşetinin sarsıcı bir hikâyesi.

Bir Yahudi kızı ile bir Nazi askerinin aşkından filizlenen bu hikâye, savaşın yıkıcı etkisinin çizdiği acı bir tablo olarak karşımıza çıkıyor; hem de henüz hiçbir şeyin farkına varamamış küçük çocukların gözünden. O çocuklar büyüdüklerinde, yaşanan her şeyi tüm çıplaklığıyla acı içinde hatırlarken ellerinde kalan tek şey, yaşanamamış koskoca bir hayat oluyor.

Sarsıcı bir kurgu, etkileyici bir kalem, gözyaşı olup akacak derin bir hissiyat. Pelin Çakıcı, ilk kitabı Rachel Schnabel’in Yarım Kalmış Öyküsü ile Türk edebiyatının baş tacı olmaya hazırlanıyor.

 

 

Yayın direktörü Gülşen İşeri

Editör Saliha Ulusoy Ilık

Son okuma Ezgi Hotalak

İllüstrasyon ve kapak tasarım Ekin Başak Akgül

Sayfa tasarım Beyzanur Karabulut Koç

Sayfa sayısı: 396

Kitap ebadı: 13,7x21,5

İç sayfa: III. Hm Enzo, 52 gr

 

Kapak kağıt cinsi: Amerikan Bristol 230 gr

 

 

₺140,00

 

18. yüzyılın son çeyreğinde siyahi bir köle olarak doğan ve 40 yıl sonra özgürlüğünü bizzat elde eden Josiah Henson’ın kendi elleriyle yarattığı şafağa ulaşmasının görkemli ama yürek yakan hikâyesi…

Amerikan tarihinin utanç verici vahşi kölelik dönemine çarpıcı bir bakış sunan bu eserde özgürlük için ödenen bedeller edebi bir lezzetle yazıya dökülüyor. Kölelik karşıtı edebiyatın kültleşmiş romanlarından Tom Amca’nın Kulübesi’ne ilham veren savaşçılardan biri olan Henson’ın hayatına odaklanan bu biyografik eserin fonunda ise 19. yüzyıl Amerikası’ndaki, feodal yapının acımasızlığı tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriliyor. Sıradan bir köle olarak başladığı yaşamında başkaldırıp özgürlüğünü elde elden, tam 118 başka kölenin de özgürleşmesine vesile olan, Kraliçe Victoria tarafından Windsor Kalesi’nde ve ABD Başkanı Rutherford B. Hayes tarafından Beyaz Saray’da ağırlanacak mertebeye kadar ulaşan bu büyük özgürlük savaşçısı, Jared A. Brock’un özgün anlatısıyla tarihte hak ettiği yeri de perçinlemiş oluyor.

“Jared Brock’un dikkat çekici kitabı Şafağa Giden Yol, özgürleşme ve yeniden inşa sürecinin sterilize edilmiş (ve bembeyaz) Amerikalı versiyonuna karşı önemli bir panzehir. Josiah Henson’ın hayatı, Tom Amca’nın Kulübesi için ilham kaynağı olmaktan çok daha fazlasıydı. Henson bir kurtarıcı, lider, düşünür, örgütleyici ve müjdeciydi.” (Kevin Bales CMG, Nottingham Üniversitesi Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Okulu Çağdaş Kölelik Profesörü)için ilham kaynağı olmaktan çok daha fazlasıydı. Henson bir kurtarıcı, lider, düşünür, örgütleyici ve müjdeciydi.” (Kevin Bales CMG, Nottingham Üniversitesi Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Okulu Çağdaş Kölelik Profesörü)

 

Yayın Direktörü Gülşen İşeri

Editör Kadriye Kızıl Güzelkan

İlk okuma Sümeyye Çetinkaya

Son okuma Gökçe Şenoğlu

Kapak tasarım Ekin Başak Akgül

Sayfa tasarım Aslı Varol

Sayfa sayısı: 304

Kitap ebadı: 13,7x21,5

İç sayfa: III. Hm Enzo, 52 gr

Kapak kağıt cinsi: Amerikan Bristol 230 gr


 

 

₺105,00

 

 

İsveç edebiyatının önde gelen isimlerinden Kerstin Ekman, kitaplarıyla “En İyi İsveç Polisiye Romanı Ödülü” başta olmak üzere birçok ödüle layık görülmüştür.

Kurt Olmak ise Ulf Norrstig isimli bir avcının hikâyesidir. 70. yaş gününden bir gün önce, 2018 yılbaşı sabahının erken saatlerinde anlatısına başlar. Bu anlatı, çocukluğuna doğru bir yolculuğun ve hayatın kaçınılmaz sonuna doğru bir başlangıcın habercisidir onun için.

Yaşlı avcı bir gün ormanda kurt izi görür ve o anda hayvanla güçlü bir bağ kurar. Kendini bu kurt ile özdeşleştiren Ulf, kurdun kırsala gelişiyle hayatının her açıdan derinden sarsılacağından habersizdir. Bu sırada sürekli tekleyen kalbi de onu fazlasıyla yormaktadır.

Ormandaki karavanının yandığı ve içinde hayvan kemikleri bulunduğu haberini alan Ulf, onun için olağanüstü ve şüpheli olan bu durumun peşine düşecek ve öğrendikleri, kendi içinde yapacağı derin sorgulamalara yol açacaktır.

 

 

Yayın direktörü Gülşen İşeri

Editör Saliha Ulusoy Ilık

İlk okuma Sümeyye Çetinkaya

Kapak tasarım Ekin Başak Akgül

Sayfa tasarım Şenol Alanbay

Sayfa sayısı: 128

Kitap ebadı: 13,7x21,5

İç sayfa: III. Hm Enzo, 52 gr

Kapak kağıt cinsi: Amerikan Bristol 230 gr

 

 

 

 

₺84,00
1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı