Alzheimer Tedavisinde İddialıyım
Alzheimer Tedavisinde İddialıyım

Alzheimer Tedavisinde İddialıyım (3990000008067)

0,00
Fiyat : ₺16,40


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 130
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 8.2014

Benzer Ürünler
 • Stres ve Stres ile Başa Çıkma!

  Günümüzde kullanılan anlamıyla "stres" terimi, Hans Selye tarafından "vücudun herhangi bir değişiklik talebine karşı verdiği belirsiz tepki"  tanımıyla ortaya atılmıştır. Selye, laboratuvar hayvanları üzerinde yapılan sayısız deneyin tamamında, ani fakat farklı olan zararlı fiziksel ve duygusal tetikleyicilerin (aşırı ışık, çok yüksek ses, aşırı sıcaklık ya da soğukluk, sürekli gerilim gibi) mide ülseri, lenfoid doku büzülmesi ve adrenalin patlaması gibi aynı patolojik değişimlerin ortaya çıktığını gözlemlemiştir.

  Stres kişiden kişiye pek çok değişiklik gösterdiği için daha önce de belirtildiği gibi, tanımlanması çok zordur. Hız trenine binen yolcuları gözlemlemek bu konuda bize iyi bir örnek oluşturabilir. Yolculara baktığımızda, bazılarının en arka koltuklarda oldukları yerde gözlerini ve dişlerini sıkıp önlerindeki koruma demirine sıkı sıkıya yapıştıklarını görürüz. Tekrar toprağa basmak ve oradan koşarak uzaklaşabilmek adına bu işkence çemberindeki sürüşün bitmesi için sabırsızlanırlar. Fakat ön sıralarda oturanlara bakarsak, gözlerini kocaman açmış macera meraklısı insanların her diklikte heyecanla bağırdıklarını ve bir sonraki tur için sabırsızlandıklarını görürüz. Ve aralarında özgürlüklerini sınırlandıran hiç bir şeyi umursamayan bir kaç tip daha görebilirsiniz.

  Öyleyse hız treni streslidir diyebilir miyiz?


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 224
  En / Boy : 13,5 / 19,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 1.2013
  ₺11,80
 • Her gece, hemen hemen her insan olağan dışı bir değişikliğe maruz kalır; uyanık bilincimizi terk ederiz veğ birkaç saat, uyku olarak ifade edilen bir durum içine gireriz.

  Uyanma ile de o geçen saatler hakkında ya çok az şey hatırlarız ya da hiçbir şey hatırlamayız. Bazı nadir örnekler dışında, uykuda olduğumuzu değerlendiremeyiz ya da düşünemeyiz. Her ne kadar uyku unsunu her insan için geçerli ise de, birçok kişi tam bir uyku durumuna geçmek için zorlanmaktadır.

  Tüm organizmalar, insanlarda görülen uyanıklık modeli ve günlük uyku benzeri, günlük aktivite ve dinlenme modeli gösterirler. Davranış ve ilgilerdeki değişiklikler gözlemlendiğinde, uyku araştırmacıları, uyku tarif etmek için birkaç yılla ilgili birkaç karakteristik ortaya koymuşlardır.

  - Uyku, aktivitelerin azaldığı bir süreçtir.

  - Uyku, insanlarda gözlerin kapanmasıyla relaks bir duruma geçilen tipik bir duruşla ilişkilidir.

  - Uyku, harici uyarana ilgilinin azalmasının bir sonucudur.

  - Uyku, yenilgi için nispeten kolay olan bir durumdur (kış uykusu ve koma gibi bilincin azalması dışındaki fark edilebilir uyku  durumları).

  Uyku ve eşzamanlı fizyolojik değişiklikler ile alakası olan davranış değişikliklerinin gözlemlenmesine göre insanlarda uyku, EEG etkinlik örnekleri ve diğer psikolojik değişikliklere daşandırılmaktadır.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 196
  En / Boy : 13,5 / 19,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 5.2014
  ₺10,81
 • • Solunum sistemi
  • Kardiyak semiyoloji
  • Kalp ve damar hastalıklarında öykü
  • Kalp ve damar hastalıklarında fiziki muayene
  • Prekordium muayenesi
  • Kalbin oksültasyonu
  • Kalp ve damar hastalıklarında kullanılan tanı yöntemleri
  • Elektrokardiyografi
  • Sindirim sistemi
  • Karnın fizik muayenesi
  • Endokrin sistem
  • Üriner sistem
  • Lokomotor sistem
  • Hematopoetik sistem
  • Sinir sistemi
  • Geriatrik semiyoloji
  • Fizik muayene
  • Anamnez Alma

   


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 1100
  En / Boy : 17 / 24
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : 9.2021
  ₺359,90
 • Doğal süper gıda, insan sağlığına faydalı son derece zengin ve tabii içerikleriyle, vücudun temel ihtiyaçlarını (vitamin, mineral, protein, yağ vb) az miktar tüketilse dahi karşılayan, hastalıklara karşı koruyucu ve tedavi edici etkisi bulunan gıdalar olarak tanımlanabilir. Bunlar düzenli kullanıldığında bağışıklık sistemi güçleniyor, insan kendini dinç ve enerjik hissediyor.

  Dünyada 'superfood' statüsüne kavuşmuş birçok gıda var. Tabder Başkanı Ayhan Ercan tıbbi aktarlıktan gelen yılların tecrübesi, bilgi birikimi ile dünyada en çok bilinen ve Türkiye'de de bulunabilen süper gıdaları araştırdı. Bunlara kendi topraklarımızda yetişen süper gıda ve adaylarını ekledi.

  Bununla da yetinmeyip bilimsel araştırmaların referanslarıyla, bu gıdaların hangi rahatsızlık ve hastalıklara karşı nasıl kullanılabileceğini ekledi. Yetmedi, bu süper gıdalarla hazırlayabileceğiniz süper reçeteler ve süper lezzetli tarifler de kitaptaki yerini aldı. Ve ortaya süper bir kılavuz çıktı.

  Buğday çiminden yaban mersinine kinoadan chia tohumuna, arı sütünden sumağa, duttan nara, kızılcıktan susama, keçiboynuzundan likapaya dünyada ve ülkemizde önde gelen süper gıdalar… Demir eksikliği, kansızlık, şişmanlık, aşırı zayıflık, kısırlık, kabızlık, alerji, sistit, candida, boy kısalığı gibi sorunlara karşı destekleyici reçeteler… Tarhanadan ekmeğe, köfteden kısıra, kekten pudinge, çikolatadan dondurmaya gluten ve şeker içermeyen süper gıdalar ile hazırlanmış özel tarifler…

  İşte karşınızda Türkiye'deki ilk Süper Gıdalar Rehber Kitabı.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 288
  En / Boy : 15,5 / 23
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 11.2016
  ₺44,00
 • Andreas Jopp kitapları 14 dile çevrilmiş bir tıp gazetecisi, sigarayı bırakma koçu ve çok satan bir yazar.

  Bu; sigaradan zevk aldığınızı kabul eden, hatta kitabı okurken sigara içmeye devam etmenizi isteyen,
  sigarayı bırakmaya niyetlenen herkesin ortak korkusu olan ‘kilo alma’ya karşı beslenme önerileri sunan eğlenceli
  ve sistematik bir kitap.

  Sigara içenlerin yaşam alanlarının gitgide daraldığı günümüzde, az ya da çok, sigara içen ve bırakmak isteyen herkesin mutlaka okuması gereken bir çalışma.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 312
  En / Boy : 13,5 / 19,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 2.2014
  ₺36,00
Çerez Kullanımı