Allah'ını Seven Defansa Gelsin (9786058525306)

İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺7,41
İndirimli : ₺5,93
₺0,99 'den başlayan taksitlerle

Fikir Tutanaklarım:1

Elinizdeki kitabın üç kavramla özeti mümkündür. Nedir bu üç kavram? "Sorgulayan, rasyonel bir beyin", "Eşitlikçi ve eşit bölüşümden yana bir iktisadi yapı" ve "Özgürlükçü, antiemperyalist bir bilinç" Çağdaş insanlığın bu üç kavram üzerine kurulması gerektiğinin elzem olduğu kanısındayım.

İçeride padişaha (mutlak monarka), dışarıda ise emperyalizme (düvel-i muazzamaya) karşı aynı anda dövüşerek bu kavgadan galip çıkan tek ülke Türkiye'dir. Ve bu topraklar Çin'den Amerika'ya kadar hükmeden beyaz, batılı emperyalistlerin tarihte ilk kez durdurulduğu yerdir.

Mesele basittir. Solcu, kapitalizme ve onun ayrılmaz bir parçası emperyalizme karşı kafa tutan insan demektir.

Unutulmamalıdır ki, gözünün önünde ailesi ya da sevdikleri devleti temsil eden güçler tarafından ortadan kaldırılan bir çocuğun dağa çıkması tercih meselesi değil, bir neden - sonuç ilişkisidir.

"Bizler, bizi mahvetmek isteyen emperyalizme ve onun çocuğu olan kapitalizm illetine karşı teslim olmaktansa ced'lerimizin torunları gibi vuruşa vuruşa ölmeyi yeğleyen insanlarız."
-Mustafa Kemal Atatürk-

Birileri bizi bir vagona koymuş ve camları da siyaha boyamışlar. Ve biraz hız yapınca, bizleri "uçuyoruz" diye kandırıyorlar. Ancak uçmadığımızı ilk başlarda sadece o vagondaki birkaç kişi anlamıştı şimdi ise neredeyse bütün vagon kandırıldığının farkında...
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 182
En / Boy : 14 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 6.2014