8. Sınıf Etkinlikli Türkçe Soru Bankası
8. Sınıf Etkinlikli Türkçe Soru Bankası

8. Sınıf Etkinlikli Türkçe Soru Bankası (9786051901305)

Marka : Kolektif
İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺11,57
İndirimli : ₺10,41
₺1,74 'den başlayan taksitlerle

Ortaokul 8. Sınıfların Türkçe dersi için pratik çek-kopar soru bankası olarak hazırlanan Karaca Etkinlikli Soru Bankası Türkçe 8, yeni müfredat ve ölçme değerlendirme anlayışına uygun olup öğrenci merkezli ve yapılandırıcı yaklaşımla planlandı.

Kazanım kazanım olarak hazırlananKaraca Etkinlikli Soru Bankası Türkçe 8 kitabı, 80 sayfa olup her yaprağı koparılabilir otuz yedişer çalışma yaprağı biçiminde hazırlandı. Süreç değerlendirmede farklı uygulamalara yer verildi. Her yaprağın ön yüzünde kazanımlara uygun doğru-yanlış işaretleme, boşluk doldurma, eşleştirme, kavram haritasını tamamlama, grafik düzenleme, bulmaca vb. çeşitli ölçme değerlendirme tekniklerine; arka yüzünde ise çoktan seçmeli sorulara yer verildi.

Karaca Etkinlikli Soru Bankası Türkçe 8 çalışma yaprakları üzerinde o testin hangi kazanımla ilgili olduğu gösteren kodlar bulunmaktadır. Ayrıca her ünite sonunda sarmal tarama testleri yer almaktadır.

Ürünün son sayfalarında testlerin ve etkinliklerin tümünün çözüm ve yanıtları vardır.

Sorular, çoklu zekâ kuramına uygun, farklı zekâ alanlarına yönelik ve yapılandırıcı yaklaşıma uyumlu olup her bir soru, bir ya da birden fazla kazanımı ölçmektedir.

Kazanımları pekiştirmek amacıyla sınıf içinde kullanılabileceği gibi isteyen velilerin çocuklarının çalışmalarını görmesi amaçlanarak hafta sonlarında ev çalışması şeklinde de kullanılabilir özellikte düzenlendi. Bu amaçla Etkinlikli Soru Bankalarında veli imza alanına da yer verildi.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 80
En / Boy : 19,5 / 27,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .2018
Çerez Kullanımı