17.Yüzyıl Avrupasında Türk İmajı (Slovenya Sergisi)
17.Yüzyıl Avrupasında Türk İmajı (Slovenya Sergisi)

17.Yüzyıl Avrupasında Türk İmajı (Slovenya Sergisi) (9789758362523)

Marka : Kolektif
Fiyat : ₺90,00
₺15,00 'den başlayan taksitlerle

17. Yüzyıl Avrupa'sında Türk İmajı başlıklı sergide, Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi'nin daha önce gerçekleştirdiği Mediciler'den Savoylar'a Floransa Saraylarında Osmanlı Görkemi sergisinde olduğu gibi, Osmanlı-Avrupa ilişkileri, siyasi olayların sanata yansıyan izdüşümü irdelendi.

Türk korkusunun büyük bir meraka dönüştüğü, Türklere karşı savaşan kesimlerin savaş ertesi kendi yurtlarında düşmanlarının kıyafetine bürünerek yaptırdıkları portrelerin yaygınlığı, Osmanlı topraklarına ait savaş ganimeti, hediye veya ticaret yolu ile edinilmiş malzemenin Avrupa sosyal yaşamında oynadığı önemli rol, tarihçi ve sosyal alandaki araştırmacılara öteden beri geniş bir çalışma alanı sunarken, müzecilere de belge değeri taşıyan büyük bir sanat eseri zenginliği getirmekteydi.

Slovenya başta olmak üzere Orta Avrupa'daki çeşitli Müze koleksiyonları ile İngiltere ve Türkiye'deki özel koleksiyonlardan derlenen 92 yağlıboya portre, panorama ve gravürün yer aldığı sergi Credit Suisse'in katkılarıyla düzenlendi.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 311
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2006